Zimní hýčkání s Bio Bambuckým máslem

Zimní péče pleť tělo PURITY VISION

Zima už o sobě dává pořádně vědět. Že se něco děje, zaznamenala i moje pokožka. Každý rok je přesušená, napjatá, sem tam se objeví ekzém. Hledala jsem něco, co by ji zklidnilo a zvláčnilo. A našla jsem zázrak jménem: BAMBUCKÉ MÁSLO.

Možná jste o něm už něco zaslechli, ale vsadím se, že o kokosovém oleji jste toho slyšeli víc. Přestože kokosový olej jsem do kosmetické i kuchyňské výbavy zařadila už dávno, přijde mi to malinko nefér. Protože tohle máslo, přátelé, to je vážně bomba! Voňavé překvapení, ukryté v decentním skleněném obalu, má multi-využití. A přiznám se, vůbec nevím, kde začít.

Vitaminová nálož v BIO kvalitě

Po prvním balení bambuckého másla jsem sáhla v DM drogerii, kam chodím pravidelně nakupovat Bio Panenský Kokosový olej od PURITY VISION®. Nejdříve jsem ho nesměle ochutnala. Ta nasládlá máslová chuť s oříškovým ocáskem mě nadchla! Kus jsem proto rozetřela i po rtech, a když už jsem byla u toho, pokračovala jsem pěkně od hlavy až k namáhaným patám. A stal se z toho každodenní rituál.

Bio Bambucké máslo PURITY VISIONPátrala jsem po původu a složení Bio Bambuckého másla PURITY VISION® a mile mě překvapilo, že se vyrábí z poměrně vzácné africké odrůdy máslovníku. Oproti ostatním bambuckým máslům má tak jemnější konzistenci (po nanesení na pleť rychleji taje a krásně se roztírá) a vyšší obsah vitaminů. Je 100% přírodní a nerafinované. Pak taky vyrobené Fair Trade, bez lepku, parabenů, gylcerinu, silikonů, parfemace, vhodné pro vegany. Paráda!

V těhotenství jako když najdeš

Jako správná prvorodička jsem patřičně vyděšená ze všech tělesných změn, které se se mnou dějí. Mám hodně citlivou a suchou pleť, navíc se mi špatně hojí rány, a mé tělo už od puberty „zdobí“ nějaká ta strie z náhlého příbytku na váze. Kůži proto pravidelně promazávám a bambucké máslo je i v této oblasti favorit. Zamilovala jsem si ho! Pokožku všech problematických partií (včetně prsou!) krásně vyživí. V silné vrstvě mažu hlavně na noc, nechám deset minut vpíjet a pak si klidně obleču pyžamo nebo župan. Žádný mastný flek na oblečení jsem nezaznamenala a ještě ráno je kůže neuvěřitelně vláčná. Zlepšil se vzhled už vzniklých strií, nové nepřibyly a jizvy po operaci a vyřezávání pih jsou měkké a světlé.

Zjistila jsem navíc, že bambucké máslo se skvěle hodí k ošetřování citlivé kůže miminek, proto mám další v zásobě, až malá Alenka vykoukne na svět.

Zimní péče o tělo PURITY VISIONPouze na promazávání problematických partiích jsem se ale neomezila. Bambucké máslo využívám také jako:

  • Extra výživu na konečky vlasů – nanesu malé množství do konců vlasů, zabalím do potravinářské folie a ručníku a nechám působit alespoň 30 minut. Pak vlasy teplou vodou spláchnu a umyju, jak jsem zvyklá.

  • Pleťovou maska na zimu – i když je bambucké máslo hutné, neucpává póry. Na pleti vytvoří bezvadný ochranný film. Zbylé máslo snadno z pleti setřu vatovými tamponky nebo vlhkým teplým ručníkem.

  • Zázračný kelímek – trochu másla jsem odebrala do malé dózičky, kterou s sebou nosím v kabelce a ošetřuju jím rty, záděry i drobná poranění. Rty odolávají větru, mrazu, a i když mám zlozvyk je olizovat, vrstva máslíčka na nich statečně drží.

Bambucké máslo v kuchyni

V neposlední řadě se s bambuckým máslem dá kouzlit i v kuchyni, ale upřímně: to nedělám. Bylo by mi líto, že máslo místo na sebe patlám na pánev. Ale určitě ho ráda někdy vyzkouším třeba na čerstvou palačinku. Ostatně – jak už jsem řekla, pravidelně ho olizuju ze rtů, takže věřím, že ta nálož vitaminů, které obsahuje, se do mého těla tak či tak dostane.

Krásnou zimu a nohy v teple vám přeju!

Alena (S láskou k životu)
Bloggerka