Jak se starat o citlivou pokožku vašeho miminka?

Péče o pokožku miminka je obzvláště během jeho prvního roku života stejně důležitá jako jeho výživa. Kůže je totiž náš největší orgán, který nás už od narození chrání před velkým množstvím škodlivých látek. Pokožka miminka je navíc až pětkrát tenčí než kůže dospělého. Zaslouží si tedy speciální a šetrnou péči.   

V těhotenství se miminko vyvíjí ve sterilním prostředí dělohy a během porodu přichází do úplně nového světa. Stejně jako jeho smysly i pokožka se na tuto změnu pomalu adaptuje. Tak jako střevní bakterie pomáhají miminku se zažíváním, bakterie žijící na povrchu pokožky pomáhají s jeho celkovou obranyschopností. Proto je potřeba starat se o kůži miminka tak, abychom její přirozenou ochrannou bariéru nenarušovali.

Dva kroky k dostatečné hydrataci dětské pokožky

Jedním ze způsobů, jak podporovat přirozenou obranyschopnost pokožky miminka je dostatečná hydratace. Díky ní se kůže nevysuší, ochranná bariéra se neporuší a nepropustí škodlivé látky do těla. Cesta k dokonalé hydrataci obsahuje dva kroky. Za prvé, dostat do pokožky hydratační látky. Za druhé, uzamknout získanou vlhkost v pokožce a chránit ji tak před její ztrátou.

1. Jako první použijte Bio Květinovou vodu pro miminka, která díky obsahu růžového, heřmánkového a levandulového destilátu zanechá pokožku miminka hydratovanou. Bylinkové esence také zklidňují podrážděnou pokožku a pomáhá ji s regenerací.

2. Pro uzamčení získané vlhkosti v pokožce a její promaštění namažte tělíčko Bio Zklidňujícím Jantarovým olejem pro miminka. Jedná se o směs za studena lisovaných Bio olejů, do které byla na několik týdnů naložena trojice bylin. Olej tedy obsahuje výtažky z hojivého měsíčku, zklidňující levandule a regeneračního heřmánku. Nejhojněji je ve složení zastoupený pro miminka často doporučovaný olej slunečnicový, dále pak olej jojobový a mandlový. Díky obsahu vanilky bude miminko navíc i krásně vonět. TIP: Olej můžete nakapat do vody už při koupání.

Do Bio Zklidňujícího Jantarového oleje pro miminka jsme přidali pravý jantar, o kterém se traduje, že je nabitý sluneční silou, a proto vnáší do života pozitivní energii. Mnoho lidí také věří, že dětem pomáhá od bolestí zoubků.

Skvělým pomocníkem na pravidelné mazání během dne je Bio Dětské tělové máslo, které je vhodné i pro péči o ekzematickou pokožku. Díky vysokému podílu obsahu Bio bambuckého másla vytváří ochrannou vrstvu, která citlivou pokožku miminka vyživuje a chrání.

Péče o pokožku pod plenkami a opruzeniny

Specifickým tématem v péči o dětskou pokožku je oblast zadečku a opruzeniny. Tyto partie jsou většinu času zabaleny v plenkách, pod kterými pokožka dostatečně nedýchá. Vlivem tepla a vlhka se pak objevují různé stupně podráždění až opruzeniny.  

Základem v péči o tuto citlivou oblast je čistota a sucho. Po každé výměně plenky, zadeček pečlivě osušte, nejlépe bavlněným ručníkem praným v přírodním pracím prostředku určeným pro citlivou pokožku. Namáhaná místa pak namažte Bio Měsíčkovou Zinkovou mastí, ideálním pomocníkem při boji s opruzeninami.

Stará dobrá „zinkovka“

Zinkovou mast, nebol-li „zinkovku“ možná používala už vaše babička. A od těch dob se toho zas tolik nezměnilo. Proto na péči o miminkovské zadečky doporučujeme Bio Měsíčkovou Zinkovou mast, jejíž složení vychází ze staré dobré „zinkovky“, je ale 100% přírodní. Kromě zinku obsahuje Bio Měsíčková Zinková mast i směs za studena lisovaných zvláčňujících Bio olejů. Ty jsou pomocí šetrné macerace obohaceny o výtažky  z pečujícího měsíčku lékařského, zklidňující levandule a harmonizujícího heřmánku. Mast můžete použít, jak k péči o již vzniklé opruzeniny, tak k prevenci jejich vzniku. 

Jsme si jisti, že si v produktech pro péči o citlivou pokožku našich nejmenších najdou zalíbení nejen miminka ale i maminky a tatínkové. Přidáním Bio Zklidňujícího Jantarového oleje do večerní vany si můžete i vy dopřát dávku relaxace a luxusní péče o vaši pokožku. Zinkovou mast pak oceníte tátové třeba na pleť podrážděnou po holení. 

Tip: Ideální příležitostí na promazávání miminka jsou masáže. Více o jejich benefitech najdete v našem článku.

Přejeme vám i vašim nejmenším mnoho chvil pohody s voňavými univerzálními pomocníky PURITY VISION® 🌿

Další produkty pro péči o dětskou pokožku najdete zde: