Certifikáty

PURITY VISION® věříme v kvalitu našich výrobků a chceme vám vždy předat jen to nejlepší! Otázka ekologie u nás hraje významnou roli jak při získávání surovin a výrobě, tak při přepravě a prodeji samotném.

Chceme, aby značka PURITY VISION® představovala hodnoty, ve které věříme

 • Jsme proti testování na zvířatech.
 • Pří výrobě používáme zelenou energii z obnovitelných zdrojů.
 • Snažíme se naše produkty balit do skla a znovupoužitelných obalů.
 • Nepoužíváme umělé konzervanty ani barviva.
 • Naše kosmetické výrobky jsou tak čisté, že se dají jíst.

Do výzkumu a hledání těch nejvhodnějších surovin vkládáme velké úsilí. Našim cílem je, aby produkty PURITY VISION® byly těmi nejlepšími na trhu, a proto jsme se rozhodli pro udělení několika certifikátů.

Certifikovaná přírodní kosmetika

V České Republice zatím neexistuje žádná právní norma, která by definovala podmínky pro označování kosmetiky jako “přírodní kosmetika”, nebo “bio kosmetika”. Proto se setkáváte s mnoha produkty, které se jako přírodní pouze “tváří”, zatím co se jejich základ skládá z ropných derivátů a syntetických složek. V PURITY VISION® jsme si řekli, že vám to usnadníme a znovu tak prokážeme čistotu a kvalitu našich výrobků. Nově se tedy můžeme pyšnit certifikací CPK a CPK BIO

CPK

Certifikace CPK zaručuje, že složky výrobku jsou minimálně z 85 % přírodního původu a obsahují pouze čisté přírodní složky a bio suroviny z ekologického zemědělství. Výrobky zároveň nesmí být testované na zvířatech. 

V PURITY VISION věříme, že minimálně 100 % všech složek by mělo být přírodního původu.

Produkty takto označeny splňují následující:
 • Jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších surovin pocházejících z ekologického zemědělství.
 • Pěstování probíhá v souladu s přírodou a nenarušuje její přirozené biorytmy.
 • Při výrobě se nepoužívají žádné umělé konzervanty, vonné látky ani barviva.
 • Produkty neobsahují ropné produkty či silikony.
 • Výrobky neobsahují živočišné produkty a geneticky modifikované suroviny.
 • Použité suroviny ani finální výrobek nejsou testovány na zvířatech.

CPK BIO

CPK BIO – “BIO” znamená, že kromě standardů pro CPK (neobsahuje syntetické sloučeniny a látky škodlivé organizmu) zaručuje také původ bio surovin. Ty musí nejméně z 20 % pocházet z ekologického zemědělství

V PURITY VISION chceme, aby takto označené výrobky, obsahovaly alespoň 95 % surovin pocházejících z ekologického zemědělství.

Fair Trade

Snažíme se stále zdokonalovat – inspiraci hledáme jak v nejmodernějších laboratořích, tak v moudrosti a tradici prastarých kultur.

Spolupracujeme přímo s farmáři a lokální komunitou v Ugandě, v Africe, na Filipínských ostrovech, nebo v Bulharsku. Výchozí suroviny našich výrobků jsou ručně sbírány a pomáhají tak zvýšit stabilní příjem sociálně slabším rodinám a celá spolupráce se nese v duchu zásad Fair For Life.

Fair For life

Fair For life certifikace podporuje spravedlivý obchod, který umožňuje všem výrobcům a pracovníkům, kteří jsou sociálně ekonomicky znevýhodněni, přístup k širší škále sociálních
a hospodářských výhod. Spravedlivý obchod je součástí širšího kontextu udržitelného rozvoje v regionu, který chrání a podporuje místní sociální strukturu, zejména ve venkovském prostředí. Tyto zásady platí v celém dodavatelském řetězci, který zahrnuje výrobce, obchodníky, výrobce a držitele značek.

Z každého prodaného produktu, který byl vyroben v duchu Fair For life, jde navíc část peněz do fondu, ze kterého se dále čerpá tam, kde je potřeba. Z těchto peněz vznikají školy, nemocniční zařízení a další.

PURITY VISION je vůbec jako první značka v Česku a na Slovensku, která tento certifikát získala.

FAIRTSA

FAIRTSA – The Fair Trade sustainability Alliance, česky Aliance spravedlivého obchodování je zaměřena na zlepšení života zemědělců a pracovníků v celém řetězci obchodování.

Fair Trade je tržní přístup k mezinárodnímu obchodu, kde eticky smýšlející kupující investují do společenské odpovědnosti, aby posílili postavení lidí, kteří tyto produkty vyrábějí.

BIO

Označení Bio tedy znamená, že produkt byl vyroben podle zásad ekologického zemědělství. Při pěstování plodin certifikovaných jako Bio je zakázáno používat herbicidy, pesticidy či umělá hnojiva.

Logo České Republiky označující ekologickou produkci.

Certifikát BIO představuje celostátní ochrannou známku pro bio potraviny. Toto národní logo se používá k označení produktů ekologického zemědělství a certifikát je vydáván nezávislými kontrolními organizacemi.

Logo Evropské unie označující ekologickou produkci.

CRUELTY FREE AND VEGAN

CRUELTY FREE AND VEGAN – Certifikát Cruelty free a Vegan je udělován společností PETA a zajišťuje, že produkt ani v něm použité suroviny nebyly testované na zvířatech.

Certifikát zajišťuje, že finální produkt ani použité ingredience nebyly testovány na zvířatech. Kosmetika opatřená tímto certifikátem je nejen netestovaná na zvířatech, ale také nesmí obsahovat žádné suroviny živočišného původu (včelí vosk, lanolin, karmín apod.).